|
Североизточна "В" АФГ 2008/09
Крайно класиране:
М П Р З ГР Т
1. Орловец (Победа) 36 29 4 3 84:15 91 Влиза в Източна "Б" ФГ
-------------------------------------------------------------------
2. Бенковски (Бяла, обл.Русе) 36 27 5 4 100:37 86 [-]
3. Доростол 2003 (Силистра) 36 23 8 5 80:19 77
4. Разград 2000 (Разград) 36 22 4 10 68:42 70
5. Скрита сила (Мъдрево) 36 20 7 9 86:53 67 [+]
6. Аристон (Русе) 36 21 1 14 55:38 64
7. Аксаково (Аксаково) 36 18 4 14 62:55 58 [1 0 1 3:3 3, 2 гола на чужд терен]
8. Септември 98 (Тервел) 36 18 4 14 52:47 58 [+] [1 0 1 3:3 3, 0 гола на чужд терен]
9. Черноморец 2003 (Бяла, обл.Варна) 36 16 6 14 57:43 54
10. Преслав (Велики Преслав) 36 15 8 13 60:54 53
11. Две могили (Две могили) 36 13 9 14 42:46 48 [+]
12. Рапид (кв.Дивдядово, Шумен) 36 12 6 18 50:52 42 [+]
13. Черноломец 04 (Попово) 36 11 4 21 53:66 37
14. Шабла (Шабла) 36 10 6 20 39:67 36
15. Суворово (Суворово) 36 8 11 17 47:69 35
16. Спортист (Генерал Тошево) 36 10 4 22 40:77 34
17. Ендже (Царев брод) 36 9 4 23 34:84 31
18. Добруджа (Добрич) 36 5 5 26 32:101 20
-------------------------------------------------------------------
19. Девня 2005 (Девня) 36 3 4 29 14:90 13 [*] Изваден
--. Левски 96 (Главиница) 10 2 1 7 8:25 - [*] Изваден
--. Черноморец (Чернево) 0 0 0 0 0:0 - [+][*]
Бележки
- ЗС Варна взима решение за разширяване на групата от 18 на 20 отбора.
В резултат, Две могили (Две могили) и Скрита сила (Мъдрево), са допълнително
включени в групата.
- Добруджа (Добрич) се оттегля от участие в Източна "Б" ФГ на 1 август 2008 г,
при вече изтеглен жребий за сезона. На тяхно място в групата влиза
Аристон (Русе) като наследява програмата на Добруджа. Добруджа остава в
СИ "В" АФГ, където на свой ред наследява програмата на Аристон. На 12 август
Аристон (Русе) също се отказва от участие в Източна "Б" ФГ и остава да играе
в СИ "В" АФГ. Групата става с 21 отбора за кратко, но след отказването на
Черноморец (Чернево), отново остава с 20 отбора, а Аристон поема програмата
на Черноморец. Поради конфликт с община Добрич, отборът играе домакинските
си мачове извън Добрич до X кръг, когато отново се завръща на ст."Дружба" в
Добрич.
- Новият член на групата Черноморец (Чернево) се отказва от участие по
финансови причини на 13 август.
- Орловец (Победа) играе домакинските си мачове на ст."Дружба" в Добрич.
- Аристон (Русе) играе домакинските си мачове на Градски стадион в Русе.
- Разград 2000 (Разград) играе домакинските си мачове на ст."Балканфарма"
в Разград.
- Девня 2005 (Девня) играе домакинските си мачове в кв.Повеляново, Девня.
- Ендже (Царев брод) и Рапид (кв.Дивдядово, Шумен) играят първите си един
и съответно три домакински мача на Ученическия стадион в Шумен докато
стадионите в Царев брод и кв.Дивдядово, Шумен бъдат ремонтирани и получат
лиценз за "В" АФГ.
- Левски 96 (Главиница) е наказан с отнемане на 3 точки за неявяване без
уважителни причини за мача си от X кръг срещу Черноломец 04 (Попово). След
това отборът не се явява и за мача си от XI кръг срещу Добруджа (Добрич),
за което е изваден от групата. Резултатите на Левски 96 до този момент са
анулирани.
- Девня 2005 (Девня) се отказва от участие на полусезона по финансови
причини. Резултатите на Девня 2005 до този момент се зачитат, а през пролетния
полусезон на противниците им ще бъдат присъждани служебни победи с 3:0.
Бараж за Западна "Б" ФГ
19 август 2009, сряда, 17:00 ч
в Ботевград, ст."Христо Ботев":
Бдин (Видин) - Малеш (Микрево) 2:1 (1:0) *
[1:0 Борислав Борисов 15', 2:0 Цветомир Тодоров 79', 2:1 Георги Жежев 90'+1'], ~ 1 000 зрители
* - баражът се играе след започването на сезон 2009/10 заради късното освобождаване
на място в Западна "Б" ФГ след недопускане до участие на Беласица (Петрич).
Крайно класиране:
М П Р З ГР Т
1. Ботев (Враца) 30 25 4 1 93:12 79 Влиза в Западна "Б" ФГ
-------------------------------------------------------------------
2. Бдин (Видин) 30 22 6 2 80:22 72
3. Локомотив (Дряново) 30 18 5 7 65:33 59
4. Янтра (Габрово) 30 18 3 9 52:41 57 [-][*]
5. Локомотив (Горна Оряховица) 30 15 9 6 46:20 54
6. Гигант (Белене) 30 12 6 12 42:40 42
7. Мария Луиза (Лом) 30 11 6 13 45:51 39
8. Павликени (Павликени) 30 9 9 12 31:43 36 [1 1 0 1:0 4]
9. Левски 2007 (Левски) 30 11 3 16 36:55 36 [0 1 1 0:1 1]
10. Трявна (Трявна) 30 9 8 13 30:38 35 [1 1 0 3:1 4]
11. Академик (Свищов) 30 10 5 15 46:60 35 [0 1 1 1:3 1]
12. Ботев (Димово) 30 9 5 16 38:59 32 [+] [2 0 0 7:5 6]
13. Сторгозия (Плевен) 30 8 8 14 38:47 32 [+] [0 0 2 5:7 0]
14. Ситомир (Никопол) 30 9 3 18 33:70 30
-------------------------------------------------------------------
15. Бали 2002 (Дебелец) 30 9 2 19 47:68 29 [+][*] Изпада
16. Чумерна (Елена) 30 2 4 24 14:77 10 Изпада
Бележки
- Чумерна (Елена) се отказва от участие в З "Б" ФГ по финансови причини и
остава в Северозападна "В" АФГ. На тяхно място в групата влиза Ком-Миньор 2016
(Драганица).
- Новият член в групата Янтра 2003 (Драганово) се обединява с изпадналия
от СЗ "В" АФГ отбор на Ботев-Бали (Дебелец). Името на новия отбор е
Бали 2002 (Дебелец).
- Валекс (Трявна) се обединява с Трявна (Трявна) от ОФГ Габрово, след като
собственикът му, притежаващ и фирма "Валекс", предава отбора на община Трявна.
Името на новия отбор е Трявна (Трявна).
- Янтра (Габрово) не спазва срока за картотекиране на играчи и на 15 август
се оттегля от групата. ЗС Велико Търново първоначално включва на тяхно място
Янтра 2000 (Габрово) от ОФГ Габрово и отлага насрочения за Янтра мач от I кръг
с Бдин. Малко след това обаче от Янтра (Габрово) заявяват, че все пак ще
започнат участие в първенството и са върнати в групата, а за мача им с Бдин е
присъдена служебна победа с 3:0 за Бдин.
- Сторгозия (Плевен) играе домакинските си мачове в Милковица.
- Ботев (Димово) играе домакинските си мачове в Макреш през есента, докато
стадионът в Димово бъде ремонтиран.
Бараж за Западна "Б" ФГ
19 август 2009, сряда, 17:00 ч
в Ботевград, ст."Христо Ботев":
Бдин (Видин) - Малеш (Микрево) 2:1 (1:0) *
[1:0 Борислав Борисов 15', 2:0 Цветомир Тодоров 79', 2:1 Георги Жежев 90'+1'], ~ 1 000 зрители
* - баражът се играе след започването на сезон 2009/10 заради късното освобождаване
на място в Западна "Б" ФГ след недопускане до участие на Беласица (Петрич).
Kрайно класиране:
М П Р З ГР Т
1. Септември (Симитли) 38 29 3 6 75:28 90 Влиза в Западна "Б" ФГ
-------------------------------------------------------------------
2. Малеш (Микрево) 38 27 7 4 83:30 88
3. Миньор (Бобов дол) 38 26 8 4 83:32 86
4. Хебър (Пазарджик) 38 20 6 12 55:42 66 [1 1 0 2:1 4]
5. Левски 1923 (Елин Пелин) 38 19 9 10 70:44 66 [0 1 1 1:2 1]
6. Банско 1951 (Банско) 38 17 11 10 60:30 62
7. Струмска слава 1927 (Радомир) 38 16 9 13 64:43 57
8. Витоша (Бистрица, обл.София ст.) 38 16 5 17 58:52 53
9. Места 2005 (Хаджидимово) 38 15 3 20 57:63 48 [1 0 1 4:3 3]
10. Германея (Сапарева баня) 38 14 6 18 40:62 48 [+] [1 0 1 3:4 3]
11. Сливнишки герой (Сливница) 38 13 8 17 40:48 47
12. Велбъжд (Кюстендил) 38 12 10 16 49:48 46
13. Велбъжд Кюстендил (Кюстендил) 38 12 8 18 40:56 44 [-][*]
14. Миньор 1919 (Перник) 38 11 10 17 49:59 43 [+]
15. Пирин 2002 (Разлог) 38 12 6 20 49:63 42
16. Чепинец (Велинград) 38 12 5 21 42:70 41
17. Пирин 2001 (Благоевград) 38 11 7 20 38:57 40
18. Ботев 1937 (Ихтиман) 38 11 6 21 41:78 39
-------------------------------------------------------------------
19. Люлин (кв.Люлин, София) 38 10 6 22 44:71 36 Изпада
20. Левски 2007 (Долна баня) 38 8 5 25 32:93 29 [+] Изпада
Бележки
- Велбъжд Кюстендил (Кюстендил) се обединява с Бенковски (Костинброд) от
ОФГ София преди началото на сезона. Отборът остава с името Велбъжд Кюстендил
(Кюстендил), а играе домакинските си мачове в Костинброд.
- Пирин 2001 (Благоевград) играе домакинските си мачове на стадиона
в Покровник.
- Люлин (кв.Люлин, София) играе домакинските си мачове на стадион
"II-ри микрорайон" в кв.Люлин, София.
- Велбъжд (Кюстендил) играе домакинските си мачове на стадион "Осогово"
в Кюстендил.
- Миньор 1919 (Перник) играе домакинските си мачове на стадиона
в кв.Димова махала, Перник.
- Чепинец (Велинград) играе домакинските си мачове през пролетта на стадион
"9-ти септември" в Ракитово, тъй като фирма "Бееви спорт" - собственик на стадиона
във Велинград - забранява достъпа на отбора до терена и съблекалните.
- Банско 1951 (Банско) през пролетта играе домакинските си мачове в Добринище.
Голмайстори
24 - Христо Петров - Миньор (Бобов дол)
23 - Генади Симеонов - Хебър (Пазарджик)
18 - Чавдар Атанасов - Витоша (Бистрица, обл.София ст.)
16 - Малин Георгиев - Малеш (Микрево)
Kрайно класиране:
М П Р З ГР Т
1. Брестник 1948 (Пловдив) 36 27 4 5 82:24 85 [*] Влиза в Източна "Б" ФГ
-------------------------------------------------------------------
2. Левски 2006 (Стара Загора) 36 25 6 5 76:39 81
3. Поморие (Поморие) 36 24 4 8 78:19 76
4. Черноморец (Несебър) 36 21 6 9 79:27 69 [*]
5. Стамболово 2007 (Стамболово) 36 19 7 10 68:42 64 [+]
6. Розова долина (Казанлък) 36 15 9 12 64:49 54
7. Ботев (Гълъбово) 36 16 5 15 49:37 53 [+] [2 0 0 6:3 6]
8. Левски 2004 (Карлово) 36 17 2 17 54:58 53 [0 0 2 3:6 0]
9. Созопол (Созопол) 36 14 9 13 47:51 51 [+]
10. ИТД Гигант (Съединение) 36 16 2 18 55:56 50
11. Горубсо (Рудозем) 36 14 6 16 46:47 48
12. Арда (Кърджали) 36 14 3 19 51:61 45
13. Космос (Бургас) 36 14 2 20 51:63 44 [*]
14. Хеброс 1921 (Харманли) 36 11 7 18 28:39 40
15. Металик (Сопот) 36 11 4 21 36:87 37
16. Хасково (Хасково) 36 10 5 21 36:83 35 [-]
17. Тунджа 1915 (Ямбол) 36 8 4 24 38:89 28 [+]
18. Странджа-Металург (Средец) 36 7 2 27 25:80 23
-------------------------------------------------------------------
19. Асеновец 2005 (Асеновград) 36 13 5 18 49:61 44 [*] Изваден
--. Елегант (Хисаря) 0 0 0 0 0:0 - [*]
Бележки
- ЗС Пловдив взима решение за разширяване на групата от 18 на 20 отбора.
В резултат, Созопол (Созопол) и Тунджа 1915 (Ямбол) са допълнително
включени в групата.
- Елегант (Хисаря) не картотекира нито един футболист до изтичане на
крайния срок за това - 15 август - и считано от тази дата се оттегля от
участие в ЮИ "В" АФГ. Групата остава с 19 отбора.
- Брестник 1948 (Пловдив) се обединява с Реал (Пловдив), поддържащ
само детско-юношеска школа. Името на обединения отбор остава Брестник 1948
(Пловдив). Отборът играе домакинските си мачове на ст."Асен Гаргов" в
Калояново, докато стадионът в Брестник е в основна реконструкция.
- Черноморец (Несебър) се обединява с Равда (Равда) от "А" ОФГ Бургас.
Името на обединения отбор остава Черноморец (Несебър). Отборът играе
домакинските си мачове в Равда.
- Обединението между Космос (Бургас) и Елхово (Елхово) се разпада,
Елхово (Елхово) се отделя и възстановява като отделен отбор, който
започва участие в ОФГ Ямбол. Космос (Бургас) играе домакинските си мачове
в Горно Ботево и на Градски стадион в Чирпан.
- Левски 2006 (Стара Загора) играе домакинските си мачове на Градски
стадион в Чирпан.
- Асеновец 2005 (Асеновград) е изваден от групата след XXXVI кръг заради
неявяване за мач от последните три кръга. Резултатите му до този момент
се зачитат, а в оставащите му мачове на противниците му се присъждат
служебни победи с 3:0.
Голмайстори - пълен списък
27 - Александър Стойчев - Брестник 1948 (Пловдив)
26 - Васил Даменлиев - Черноморец (Несебър)
- Щерьо Щерев - Розова долина (Казанлък)
23 - Ридван Хаджифейзула - Асеновец 2005 (Асеновград)
22 - Христо Терзиев - Левски 2006 (Стара Загора)
17 - Ахмед Осман - Арда (Кърджали)
16 - Стоян Маринов - Левски 2004 (Карлово)
15 - Георги Кирилов - Ботев (Гълъбово)
- Живко Панайотов - Созопол (Созопол)
14 - Мирослав Загорски - Черноморец (Несебър)
13 - Юлий Стефанов - Хасково (Хасково)
- Христо Запрянов - Стамболово 2007 (Стамболово)
12 - Георги Калоянов - Поморие (Поморие)
11 - Светослав Козаров - Поморие (Поморие)
- Иван Мишев - Черноморец (Несебър)
- Ахмед Бахтияр Ахмед - Арда (Кърджали)
- Ангел Карталов - Горубсо (Рудозем)
- Павел Алексиев - Черноморец (Несебър)
10 - Румен Теодосиев - Левски 2006 (Стара Загора) /вкл. 5 гола за Космос (Бургас)/
- Васил Вълчев - Космос (Бургас)
- Емил Николов - Стамболово 2007 (Стамболово) /вкл. 4 гола за Хасково (Хасково)/
- Димитър Петров - Поморие (Поморие)
- Петър Атанасов - Брестник 1948 (Пловдив)
|